kosztyZestawienie kosztów budowy   LK 726 

Dom powstał dokładnie w 13 miesięcy październik 2011- listopad 2012,
wykończenie trwa nadal (kwiecień 2014)
1. Dokumentacja              firma/sami
    projekt,adaptacja,pozwolenia, uzgodnienia, wypisy, wyrysy, mapki, odbiory, kier. budowy
    ok. 16 tyś
2. Stan surowy                  firma
    wykop, stan zero,ściany więźba, pokrycie dachowe, drenaż wokół budynku
    ok. 120 tyś
3. Okna                             firma
    okna 3 szybowe, rolety na parterze (balkonowa elektryczna), brama garażowa z napędem     Wiśniowski, drzwi wejściowe KMT,
    17 tyś
4. Instalacja elektryczna    sami
    przewody, skrzynka z wyposażeniem, puszki, instal. sat i internet w każdym pokoju 
    3,5 tyś   
5. Instalacja wod- kan       firma
    dwie łazienki, kuchnia, pom. gosp. garaż, dwa krany na zewnątrz
   5,5 tyś 
6. Instalacja CO +CWU   firma
    pompa ciepła, odwierty, glikol, podłogówka w całym domu, zasobnik CWU 200l
   42 tyś

RAZEM  203 500 ZŁ 
Na czerwono zaznaczyłem sposób wykonania prac firma/sami, w przypadku wykonania prac przez firmę cena zawiera robociznę + materiały 

    Koszty wykończenia domu będą dla każdego użytkownika inne. U nas ze względu na efektywne wykorzystanie wybranego systemu ogrzewania  konieczne było położenie na wszystkich podłogach gresów.  Koszt samych płytek ceramicznych oscylował wokół 10 tyś, do tego fugi silikony oraz kleje, kupowaliśmy tylko te markowe z odpowiednią elastycznością niezbędną do ogrzewania podłogowego - to kolejne 3 tyś, no i oczywiście robocizna - sam nie potrafię kłaść płytek więc niezbędne było zatrudnienie fachowca po dość okazyjnej cenie 35 zł/m. 
     Na ścianach wewnętrznych mamy tynki cementowo-wapienne materiały wraz z robocizną 15 tyś.
Część tynków wykonałem sam (chodzi o tynki dekoracyjne). Na koszt wykończenia składa się także gruntowanie z malowanie( wykonaliśmy sami ) koszt farb ok 1500 zł, gniazdka łączniki i inne elementy zewnętrzne instalacji elektrycznej ok 2,3 tyś. 
   Mówiąc o kosztach nie sposób nie wspomnieć o meblach do zabudowy ok 20 tyś (kuchnia + 2 szafy+ pom. gospodarcze), wyposażeniu kuchni  płyta indukcyjna, piekarnik, zmywarka kuchenka mikrofalowa, pralka (lodówka przyjechała z nami z mieszkania )koszt ok 5 tyś. Do tego dochodzą lampy, firanki zasłony i inna galanteria (tu dokładne koszty nie sa znane bo temat do dzis nie jest jeszcze zamknięty). Jednym z bardziej kosztownych elementów wykończenia domu sa łazienki a w naszym są dwie, samo ich wyposażenie w baterie i ceramikę to ok 5,5- 6 tyś na jedną.
  Na koniec warto wspomnieć o zagospodarowaniu terenu, które w naszym przypadku tez nie jest jeszcze do końca wykonane, ogrodzenie, kostka, nasadzenia w ogrodzie, wiata z altanką to min 50 tyś. Suma summarum  na stan który mamy obecnie wydaliśmy ok 340-350 tyś. Trudno to dokładnie oszacować z uwagi na to iż przy budowie, a zwłaszcza jej końcu przychodzi moment tzw> zmeczenia materiału i przestajemy już liczyć ile na co wydaliśmy. chcemy się jedynie zacząć w pełni cieszyć ZAMIESZKIWANIEM :)

1 komentarz:

  1. Witam :) czy dysponujesz porównaniem kosztów budowy domu, prezentowanym przez dostawcę projektu domu, a stanem faktycznym? Zastanawiam się ile jest prawdy w obliczeniach które biura projektowe prezentują.

    Może jesteś też w stanie odwieść mnie od wstępnej decyzji inwestycji w pompę powietrza na rzecz wodnej (bez odwiertów) ? Różnicę w kosztach między pompą powietrza a wodną, chcieli byśmy przeznaczyć na fotowoltanikę, żeby niwelować koszty zużycia energii, wpuszczając prąc do sieci w lecie.

    Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń